No MuSic No LiFe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 james blunt

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
descendent_kid
Hip Hop
Hip Hop
descendent_kid


feminin Numarul mesajelor : 407
Varsta : 27
Localizare : in my world..
Karma : 9
Data de inscriere : 21/01/2009

james blunt Empty
MesajSubiect: james blunt   james blunt I_icon_minitimeVin Ian 23, 2009 3:32 am

James Blunt (născut James Hillier Blount la data de 22 februarie, 1974) este un cântăreţ şi compozitor englez al cărui album de debut, Back to Bedlam, alături de şlagărele sale - în special piesa You're Beautiful- l-au făcut cunoscut în 2005. Stilul său este un mixaj între pop, rock şi folk. În afară de vocea sa, James Blunt cântă şi la alte instrumente, precum pianul şi chitara. Acesta a semnat cu casa de discuri a Lindei Perry numită Custard Records. Blunt a câştigat două premii BRIT şi două premii Ivor Novello, pe lângă cele cinci nominalizări la Premiile Grammy din 2006. Cântăreţul a lansat albumul All The Lost Souls în 2007; acest album a primit aurul încă din prima săptămână de lansare. Primul său single de pe acest album, numit 1973 a fost prima piesă a acestuia care a ajuns pe prima poziţie în topul United World Chart, întrecând piesa de pe primul album, You're Beautiful care reuşise să ajungă pe a doua poziţie în clasament.

Înnainte de a se îmbarca în cariera sa muzicală, Blunt a fost un ofiţer în ramura armatei britanice numită Life Guards, servind pentru NATO în conflictul din Kossovo în jurul anului 1999. Înnainte de a se duce în Kossovo, a fost înscris în cadrul Médecins sans Frontières (MSF), un grup de ajutor uman cunocut mai mult pentru transportarea acestuia în zone de conflict. Din această perioadă, Blunt a ajutat MSF prin diverse licitaţii la multe din concertele sale.

Domiciliul lui Blunt este acum în Spania, pe insula Ibiza, unde a scris majoritatea cântecelor de pe al doilea album.

Acest articol despre un muzician englez este un ciot. Puteţi ajuta Wikipedia prin dezvoltarea lui.

poza:
james blunt JamesBlunt1

ok..shi melodiile pe care le ascult
https://www.youtube.com/watch?v=1ScAQzDHaZY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=i2I0UHcrWoo
Sus In jos
Shagrath.
Moderator Global
Moderator Global
Shagrath.


Numarul mesajelor : 231
Karma : 2
Data de inscriere : 06/01/2009

james blunt Empty
MesajSubiect: Re: james blunt   james blunt I_icon_minitimeLun Ian 26, 2009 6:32 am

Nu prea ascult, dar melodia 'Good Bye My Lover' are niste versuri ataaaat de frumoase What a Face
Sus In jos
Buburuza.
Admin
Admin
Buburuza.


feminin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 28
Localizare : Here...in NeverLand
Data de inscriere : 04/01/2009

james blunt Empty
MesajSubiect: Re: james blunt   james blunt I_icon_minitimeVin Ian 08, 2010 6:17 am

ahhh de la james blunt am ascultat doar melodia aia You`re Beautiful ahhh era minunata I love you si asta e tot ce am ascultat...alta melodie nu mai stiu...dar videoclip-ul e ciudat...se dexbraca in videoclip lol parca sau confuz? XD
Sus In jos
https://no-music-no-life.forumgratuit.ro
NeoAnonim.
Admin
Admin
NeoAnonim.


feminin Numarul mesajelor : 404
Varsta : 29
Localizare : Acra:))
Karma : 3
Nerespectarea regulilor : james blunt Mltwlw
Data de inscriere : 04/01/2009

james blunt Empty
MesajSubiect: Re: james blunt   james blunt I_icon_minitimeDum Ian 10, 2010 3:59 am

am ascultat mai demult cateva hituri ,sunt destul de reusite;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





james blunt Empty
MesajSubiect: Re: james blunt   james blunt I_icon_minitime

Sus In jos
 
james blunt
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» james blunt
» james blunt

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
No MuSic No LiFe :: Muzica :: Pop-
Mergi direct la: