No MuSic No LiFe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 T.A.B.U

In jos 
AutorMesaj
NeoAnonim.
Admin
Admin
NeoAnonim.


feminin Numarul mesajelor : 404
Varsta : 29
Localizare : Acra:))
Karma : 3
Nerespectarea regulilor : T.A.B.U Mltwlw
Data de inscriere : 04/01/2009

T.A.B.U Empty
MesajSubiect: T.A.B.U   T.A.B.U I_icon_minitimeDum Dec 27, 2009 6:37 am

este pe national geographic-cred ca am scris bine nu mai stiu :hah: ,este vorba cum zice si titlul despre anumite tabuuri care exista in lume,cum zice si emisiunea :ceea ce pentru altii e normal,altii il considera tabu:si cam asta ar fi descrierea tabuului ,un tabu dupa cum probabil stiti este un lucrur,actiuni pe care in mod normal anumiti oameni nu lear face,este definit dupa religie,rasa umana,credinte,psihic,dorinte de a fi diferit,culturi,etc... este destul de inetresanta de urmarit si va voi da un exemplu:
Intr-o emisiune,era vorba de un anumit trib din africa in care barbatii trebuie sa se taie cu lama pe corp de o mie de ori pentru a fi considerati maturi,adevarati barbati-acersta este un tabu dupa religie,credinta si la noi evidentas ca este considerat anormal deci tabu.
O puteti viziona in fiecare vineri de la ora 22:00,reluari nu stiu cand sunt si daca aveti noroc,mai sunt maratonae,intro zi a tinut de la 22 pana la 13 dupamiaza deci toata nopatea si jumatae din zi Wink
Sus In jos
 
T.A.B.U
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
No MuSic No LiFe :: Diverse :: TV-
Mergi direct la: